Hastalık Nedir? Nasıl İyileşir?

Evrende herşeyin enerjiden oluştuğuna inanıyorum. (Quantum Fiziği gibi) hiç birşey yok olmaz sadece form değiştirir.

Her şey farkı bir frekansta titreşir. Titreşimine uyumlu olanları, başka bir deyiş ile benzeyenleri, yani aynı frekansta olanları etrafına çeker. Hoş düşünceler, hoş duygular doğurur. Hoş olan duygu ve düşünceleri çeker. Aynı mantık hoş olanlar için geçerlidir.

Bedenimizdeki enerji akışı (Çin Tıbbında bahsedilen) görünmeyen enerji kanallarımız olan meridyenlerimizden geçerler. Bedenimize giriş ve çıkış noktaları da Çakralarımızdır.

Her çakranın ve meridyenin bağlı olduğu organlar vardır. Ve her organın, meridyenin, ve bedenimizde ki noktanın tetiklediği bir duygu vardır. Eğer o noktada/bölgede bir enerji blokajı oluşur ise; ki bu travmalardan, üzütülerden, endişelerden tıkanabilir, o zaman bedenimizde ufak ufak hastalıklar oluşmaya başlar. Bedenimiz muhteşem bir sisteme sahiptir. Dışardan gelen tehtide karşı kendini korumaya alır veya adapte eder kendini. Ama günün sonunda çalışması gerektiği gibi çalışamaz. Ve bir süre sonra araz çıkmaya başlar. Görmezden gelinir ise sorun büyür ve doktorluk ve hastanelik oluruz.

Doktorların çözebilmesi hastalığın geçtiğini ve sorunun yok olduğu anlamına gelmez. Sorun yer ve şekil değiştirebillir. Çünkü sorun aslında ilk başta dediğim gibi bir enerji tıkanıklığıdır. Ve herşey bir enerji olduğundan ve yok olmadığından ne demiştik; sadece şekil değiştirir. Bu sebeple hastalığımız şekil değiştirebilir. Taa ki biz hastalığımıza yüzeysel düzeyde yani sadece bedende ki semptomlarını geçirmeye çalışmadığımızda gerileme başlar.

Düşünce bir enerjidir. Duygu da öyledir. Frekanslarının değiştiğini de biliyoruz. O zaman aslında blokajlarımızın düşünce ve duygulardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu sebepten Zihinsel, Duygusal ve ruhsal boyutta, bedensel boyutta olduğu kadar iyileşmeye ihtiyacımız vardır. Aksi halde hayat boyu doktorlara bağımlı yaşarız. Kısaca hastalık var oluşumuzun 4 boyutunda vardır. Her boyutta temizlenmesi gerekebilir. Bazen tek boyuttaki temizliik de işe yarar. Durum, kişi ve çevreye göre değişir. Çünkü hastalıkları tetikleyen sadece genetik özelliklerimiz değil aynı zamanda çevresel faktörlerdir.

Sizinle iki site paylacağım biri Türkçe öteki İngilizce, umarım bir refereans olur.

Sevgi ile kalın, Sevgiyi paylaşın….

http://yeniboyutlar.com/neden-hasta-oluruz-ve-nasil-gercekten-iyilesebiliriz/

http://learn.genetics.utah.edu/content/epigenetics/twins/

error

Leave a reply

    Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial