Katılımcılardan

Kasılmak için önce gerinmek;
zayıflamak için önce güçlenmek;
yok etmek için önce meydana getirmek;
almak için önce vermek gerekir.
Loa Tzu

Koçluk için ne dediler?

 • Yaptığın aynalamalar sayesinde artan farkındalıklarım, kendimi ve insanları daha rahat analiz edebiliyor olmam… Aynı şekilde geçmişten bugüne farkında olmadan taşıdığım ve duygusal ihtiyaçlarıma göre yaptığım davranışların sebeplerini beraberce keşfetmek… Olasılıkların farkına vararak varsayımlara anlam yükleme huyumdan vazgeçme gibi yerleşmiş düşünce kalıplarını beraberce kırmamız… Hayatı kolaylaştırıyor, zor zamanları ise kendi gücümle aşabilme inancımı arttırıyor… Teşekkürler
 • Hayatımda ilk defa bir koçla çalışmaya başladım. İyi ki de seninle başlamışım. Seninle sohbet etmenin, paylaşmanın, yol bulmanın keyfi başka. Sakinliğin, güleryüzlülüğün ve sıcak ses tonunla bana yaklaşman çok iyi geliyor. Böyle sevdiğim bir arkadaşımın çok severek, keyifle, inançla, azimle sevdiği işi yapmasını görmek de ayrı güzel.
 • İki aydır harika bir yaşam koçuyla çalışmanın bana kattıklarını paylaşmak istiyorum. Haftada iki saati sadece kendimi düşünmeye, kendimden konuşmaya ve kendimi geliştirmeye ayırarak nelerin mi farkına vardım? Hayatımda neyin güçlük, neyin fırsat olacağını kendimin yarattığı gerçeğinin, korkularımın üzerine giderek onları fırsatlara dönüştürebileceğimin, sevmediğim yanlarımla yüzleşmeyi, aldığım kararlararın sorumluluklarını üstlenmeyi, kendimi olduğum gibi kabullenmeyi, daha planlı bir hayat sürmeyi, hedefler oluşturmayı, geçmişi geride bırakıp, bugünüme odaklanıp gelecekte neler yapabileceğimin. Umarım burada paylaştıklarım kendilerine daha fazla değer vermek, içlerindeki potansiyellerini ortaya koymak isteyenlerin yüreklerine dokunur ve daha çok kişi bu anlamlı ve etkili çalışmalardan kendine fayda sağlar.

Dünyadaki en güzel yeri tasarlayabilir, inşa edebilirsiniz.
Ama bir hayali gerçekleştirmek için insanlar gerekir.
Walt Disney

Eğitimler için ne dediler?

 • Raquel ile yolum koçluk eğitiminde kesişti.. hafta sonu “Points of You” uygulayıcı eğitimine katılınca iyi ki kesişmiş dedim..”Points of You” ile farklı bakış açıları kazanıyorsunuz. Öyle ki aynı resme farklı zamanlarda bakıp her seferinde farklı yorumlar yapıyorsunuz.. Ama en ilginci her seferinde nasıl  bu kadar benim gündemimi uygun bir kart seçebilirim diye şaşırıyorsunuz.. Her şaşkınlık yeni bir aydınlanma ve farkındalığı beraberinde getiriyor.. Yani.. Anlatılmaz yaşanır.. Koçluk yolculuğuna başlamış herkesin sepetinde olması gereken bir araç ” Points of You” ..
  Raquel’in samimiyeti, verdiği güven ve rahatlığı belirtmeden geçemeyeceğim.. Herşey için teşekkür ederim Raquel.. İyi ki seni tanımışım.. Bundan sonraki desteğin için de şimdiden teşekkür etmek istiyorum.. Nasıl ki seni hiç tanımadan Raquel tavsiye ediyorsa iyi bir şeydir diye POU eğitimine geldiysem, desteğinin de benimle olacağından eminim..
  Sevgilerimle.. Dilek Menilik
 • Raquel isminin ne anlama geldiğini bilmiyorum ama Raquel’in benim için ne anlama geldiğini biliyorum. Duru, yalın, gustosu olan bir duruşu var. İnanmadığı hiçbirşeyi yapmayacak ya da söylemeyecek hissi veriyor karşı tarafa. Points of You çalışması onun duruşu ve inancıyla birleşince çok keyifli ve verimli bir çalışma oldu. Teşekkürler.
 • Başlangıç gurubu olmamız beni çok daha fazla etkiledi…senin hayalin artık bana da bulaştı😀😀 bu harika eğitim hayatıma bambaşka dokundu. 30 Nisan 2016 senin için ne kadar önemliyse benim için de aynı önemi taşıyor…öncelikle bize harika bir oyun oynattığın, yaşamımıza bu oyunu soktuğunu için binlerce teşekkür ediyorum… Harika iletişimin için teşekkür ediyorum…harika misafirperverliğin için teşekkür ediyorum…hayatima yepyeni bir bakış açısı hatta açıları getirdiğin için teşekkür ediyorum…sen bu oyunun eğitimini alıp iyi ki bunun eğitimini vermeye başlamışsın…bu eğitimin enerjisi senden bana geçtiği için de çok daha mutluyum. Sevgili Raquel Habib seni iyi ki tanımışım, bize iyi ki yol olmuşsun. Bu oyunun çok kişi tarafından oynanması gerek…Sevgimle her zaman koşarak geleceğim. Tülin Berk
 • Tatlı tatlı sürprizlerle yaşamı ve kendimizi nasıl gördüğümüzle yüzleştik. Keyifle. Teşekkürler sevgili Raquel.
 • Hem öğretici, hem de çok eğlenceli bir çalışmaydı. Hayatta nerede durduğumu, nerede takıldığımı çok net gösterdi. Teşekkür ediyorum Raquel, yolun açık olsun.
 • Workshop, nasıl olduğunu bile anlamadan, yumuşaklık, kolaylık ve keyifle kişisel keşif yolumda yepyeni pencereler açtı. Heyecan ve merakla başlamıştım, ferahlık ve bütünlük hissiyle bitirdim.
 • Öncelikle bana hissettirdiği huzur ve sevgi dolu yaklaşımı için sevgili kuzenim Rakel’e çok teşekkür ederim, çok keyifli bir çalışmaydı.Eminim ki daha nice keyifli workshoplar düzenleyerek insanların hayatına dokunmaya devam edecek. Yaşam sürecimizde özümüzle ilgili bazı farkındalıklara ulaşmamız zaman alıyor… Ben bu çalışmayla BEN’i gerçekleştirme yolunda sihirli ipuçları yakaladım ve hayata geçirme yolunda ilerliyorum, inanın çok basit detaylarda saklıymış kolay ve rahat yaşamak, bu workshop da bu güzelliği keşfetme fırsatı sunuyor. Kendisine anlamlı bir hediye vermek isteyen herkese tavsiye ederim… Sevgiler.
  Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial