Mentorlar

Severek takip ettiğim bazı mentorları sizlerle paylaşmak istedim. Resimlerin üzerindeki linke tıklayarak sizler de yaşam yolculuğumda beni etkilemiş bazı isimlerin hikayesini okuyabilirsiniz.

raquel-habib-logo-beyaz son
eckhart
artist_68534

Eckhart Tole

Almanya asıllı, spirituel mentor ve yazar olan Eckhart Tole, Oxford ve Cambridge üniversitelerinden mezundur. 29 yaşında yaşamış olduğu depresyon bir içsel aydınlamaya dönüşünce, içsel gelişim ve farkındalık yolculuğuna başlamasına sebeo oldu. Daha sonra İngiiltere’de küçük gruplarda spirituel hocalık ve danışmanlık yaptı. New York Times’ın en çok satanlar listesinde herzaman 1ci sırada yer alan “Şimdinin Gücü”, “ Var olmanın gücü”, “ Yeni bir Dünya” ve daha br sürü Spiritüel ve kişisel yolculuğunuzda size ışık tutacak muhteşem kitaplar yazdı. Robert S. Friedman ile birlikte yazdığı “Miltonun Sırrı” kitabında ise çocuklara “Şimdinin Gücünü” aktardığı muhteşem bir hikayesi vardır.

Krishnamurti

1895 yılında Hindistan'da doğmuştur. Zamanının en büyük düşünürü ve Din hocası olarak sayılmıştır. Konuşmalarında hiçbir felsefe veya dini yaymaya çalışmamış. Sadece gündelik hayatımızda ki problemler, çağın getirdiği yozlaşmalar ve vahşetten arınmak için insanların mutluluk ve güven arayışlarında öncelikle kendilerini korku, öfke ve acılarından arındırmaları gerektiklerini anlatmaya çalışmıştır. Derin meditative ve ruhani özelliklerimiz ile hayatımızı yaşamamız gerektiğini savunmuştur. Kendini asla hiç bir gruba, ülkeye, topluma, dine veya kuruluşa ait görmemiştir. Dünyada ki tüm kargaşanın ve çatışmaların aslında ait olma hissinden geldiğini savunmuştur. Herşeyden önce insanoğlu olduğumuzu her konuşmasında hatırlatmıştır. Herkesin eşit olduğunu ve yaşadığımız dünyaya, çevremize ve tüm canlılara nazik davranmamız gerektiğini anlatmak istemiştir. Öğretileri zamansız ve evrenseldir.
    Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial