İlişkiler

6
İLİŞKİLER
HEDEF KİTLESİ: 20 yaş üstü ve kendi ile çalışmaya istekli herkes
KİŞİ SAYISI:  Max: 10 kişi
SÜRE: 4 saat

İnsanoğlu daha anne karnındayken ilişki kurmaya başlar. Önce annesinin sesi ve bedeni ile, sonra kendi bedeni ve diğerlerinin kişilerin sesleri ile, zamanla hayatına oyuncakları, besinler, diğer aile üyeleri, arkadaşlar, eşler….

Her ilişki kendi içinde farklı dinamiklere sahiptir. Her ilişki bir ihtiyaçtan doğar. İlişkiler farklı biçimlerde ve farklı dengelerde kurulur. İlişki aslında bir alışveriştir. Başka bir deyiş ile buna “Alma ve verme dengesi” de diyebiliriz. Ancak ihtiyaçlar değiştiğinde veya “alma verme dengesi” değiştiğinde ilişkinin biçimi değişir. Bazen tükenir, bazen ise format değiştirir. Değişmeyen tek şey değişim olduğundan ve insanoğlu da sürekli değişen bir varlık olduğundan ilişkiler de değişime uğrar.

Önemli olan bu değişimin farkına varabiliyor muyuz? İlişkimizin hangi ihtiyaçlarımızı karşıladığının farkında mıyız? Bunun kıymetini biliyor muyuz? Yoksa zaten cepte sanıp ilişkiyi tüketiyor muyuz? Biz sürekli alan mıyız? Yoksa sürekli veren miyiz? Bunu ne kadar dengede yapabiliyoruz? Çalışmak istediğiniz ilişkinizin kimin ile olduğu hiç fark etmez, ister sevgili, ister çocuk, ister aile üyeleri, ister arkadaş, işter patronunuz, işiniz veya para ile olan ilişkiniz bile olabilir. İlişkinize bakış açınızın farkına varmak ve ilişkinizde nerede durduğunuzda bakmak, nereye gitmek istediğinizi değerlendirmek ve o yolda ihtiyaçlarınızı belirlemek için bu workshopa katılabilirsiniz.

GETİRMENİZ GEREKENLER:

Gerçek düşünce ve hisleriniz.

KAZANIMLARINIZ:

  • Sevgi,
  • Kabul,
  • Farklı bakış açıları
    Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial